Biostymulatory

Celem zabiegów, które wykorzystują właściwości biostymulatorów, jest odmłodzenie, poprawa sprężystości i wygładzenie skóry twarzy, dekoltu i szyi. Rozwój medycyny estetycznej pozwala nam wybrać spośród kilku rodzajów biostymulatorów, które różnią się zastosowaniem oraz schematem działania. Nasza klinika oferuje Państwu bezpieczne dla organizmu biostymulatory, które poprawią owal twarzy, odmłodzą czy spłycą zmarszczki.

Na jakie problemy stosujemy stymulatory?

 • w celu likwidacji opadniętych policzków tzw. chomików
 • odbudowy dołów skroniowych
 • uwydatnienia okolicy jarzmowej
 • poprawy jędrności i napięcia
 • intensywnego nawilżenia skóry
 • wysmuklenia i poprawy napięcia twarzy
 • zmniejszenia widoczności zmarszczek
 • usunięcia linii marionetki oraz zmarszczek w okolicach ust

W Balicka Clinic stosujemy zabiegi z użyciem

Profhilo

Profhilo to nowatorski preparat o intensywnych właściwościach odmładzających, zwany molekułą młodości, który przywraca dojrzałej skórze odpowiedni kontur i napięcie, wykorzystując efekt miliona sprężynek. Innowacyjny produkt, jakim jest Profhilo, znajduje zastosowanie w bioremodelingu. Po wstrzyknięciu w wybrane partie skóry stabilizowana termicznie molekuła hybrydowa powoli i długotrwale uwalnia się z miejsca wstrzyknięcia w okoliczne partie skóry, dzięki czemu poprawia sprężystość, napięcie i nawilżenie. Naturalny kwas hialuronowy aktywizuje wytwarzanie nowych włókien elastyny i kolagenu. W efekcie po wykonaniu zabiegu zmarszczki zostają spłycone, skóra zagęszczona i wzmocniona, a rysy twarzy wysmuklone, delikatnie napięte i zdecydowanie młodsze.

Sunekos

Mezoterapia Sunekos to unikalne, opatentowane połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej. Sunekos stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym, co gwarantuje Sunekos. Potrzebne do syntezy kolagenu aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna. Walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny. Sunekos pieknie sprawdza się w terapii "dołków" i sińcow pod oczami, przebudowuje delikatna skóre okolicy oka. To prawdziwy hit w Balicka Clinic.

Linerase

Nowej generacji ateloKOLAGEN LINERASE to przełomowa terapia w gabinetach medycyny przeciwstarzeniowej w aspekcie odmładzania oraz regeneracji skóry. Jest to obecnie jedyny wyróżniony prestiżową nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej ateloKOLAGEN typu I w formie iniekcji, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Terapia została nagrodzona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Preparat LINERASE tworzy optymalne warunki do odbudowy skóry właściwej i zawartych w niej włókien kolagenowych. Dzięki swojej bioaktywności intensywnie i wysoce skutecznie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych przyczyniając się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. W Balicka Clinic proponujemy zabieg odmładzający twarzy, szyi, dekoltu i dłoni z użyciem Linerase

Nucleofill

preparat do głębokiej biostymulacji i restrukturyzacji skóry, działa na trzech poziomach
 • lifting
 • antyoksydacji
 • nawilżenia

to naukowo potwierdzona metoda do biostymulacji skóry. Zawiera polinukleotydy które w trzykrotnym mechanizmie pobudzaj skórę do regeneracji stymulacja receptorów przeksztacających fibroblasty w miofibroblasy. Stymulowany jest proces tworzenia kolagenu i elastyny. Drugim mechanizmem jest „zmiatanie” wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Polinukleotydy wiąża wodę i powodują długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozkomórkowej, temu skóra staje się pięknie nawilżona.