Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej

19.02.2021

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Mają jednak na celu nie tylko poprawę jakości życia seksualnego, ale również wyeliminowanie problemów natury intymnej, które zmniejszają komfort na co dzień. Jakie zabiegi wchodzą w ten zakres?

Zabieg przy użyciu SonoCare

Urządzenie SonoCare wykorzystuje nano-ultradźwięki, którymi można oddziaływać na różne części ciała, również na strefę intymną. W tym przypadku pacjentka może liczyć na kilka efektów, wśród których warto wymienić przede wszystkim przywrócenie jędrności ścian pochwy, a także prawidłowe nawilżenie okolic intymnych.

Inne wskazania do zastosowania urządzenia SonoCare to m.in. świąd i suchość pochwy, odczuwanie bólu podczas stosunku, a także wiotkość ścian pochwy po porodzie. Zabieg ten jest często wykonywany w dziedzinie ginekologii estetycznej.

Rewitalizacja okolic intymnych przy użyciu komórek macierzystych, osocza i fibryny

Komórki macierzyste, osocze bogatopłytkowe i fibryna są na szeroką skalę wykorzystywane w medycynie estetycznej i sprawdzają się również w przypadku okolic intymnych. Polecamy je także naszym pacjentkom, które borykają się z takimi problemami jak:

  • częste infekcje i podrażnienia spowodowane zbyt małymi wargami sromowymi większymi,
  • problemy z napięciem krocza po porodzie,
  • słabe nawilżenie okolic intymnych, również w okresie okołomenopauzalnym.

Labioplastyka

Przerośnięte wargi sromowe u kobiet stanowią nie tylko problem wizualny, estetyczny, ale także zdrowotny. W najlepszym razie może on przyczyniać się do utrudnień związanych z dobieraniem bielizny oraz uprawianiem określonych aktywności (jak np. jazda na rowerze). W niektórych przypadkach może jednak również utrudniać stosunek seksualny czy powodować komplikacje natury zdrowotnej. Do tych ostatnich zaliczają się m.in. urazy i otarcia, które powstają w wyniku nieustannego ocierania warg sromowych o ubranie i stwarzają warunki sprzyjające infekcjom czy powstawaniu podrażnień.

Odpowiedzą na te problemy jest zabieg labioplastyki, który może być wykonywany na dwa sposoby:

  • metodą chirurgiczną,
  • metodą laserową, która jest popularniejsza ze względu na mniej obfite krwawienie, przyspieszony proces gojenia oraz niższe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Niezależnie od wybranej metody przed zabiegiem pacjentka musi zapisać się na konsultację ze specjalistą i wykonać niezbędne badania, wśród których znajdują się m.in. morfologia czy parametry krzepnięcia krwi. Po przeprowadzeniu zabiegu konieczne jest również wstrzymanie się od aktywności fizycznej (w tym seksualnej) przez 3 do 4 tygodni.