Ginekologia estetyczna

W naszej klinice oferujemy możliwość wykonania zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, mających na celu zredukowanie lub pozbycie się problemów chorobowych natury intymnej, poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych oraz usprawnienie ich funkcjonowania. Dbanie o miejsca intymne wiąże się nie tylko z poprawą samopoczucia i podniesieniem jakości życia, ale też ze zwiększeniem satysfakcji seksualnej.

W Balicka Clinic oferujemy zabiegi
 • leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu;
 • ujędrnienia i obkurczania luźnej pochwy;
 • rewitalizacji okolic intymnych.

Kobiety doceniają możliwości, jakie oferuje im współczesna ginekologia estetyczna i coraz częściej decydują się z nich korzystać, tym bardziej że ingerencja jest niewielka, a efekt może okazać się spektakularny.

Labioplastyka laserowa

Labioplastyka jest zabiegiem korygującym przerost warg sromowych mniejszych, polegającym na resekcji klinowej i zmniejszeniu ich obwodu, przy zachowaniu nerwów i naczyń krwionośnych.

Wiele młodych kobiet boryka się z problem przerosłych warg sromowych mniejszych, który powoduje u nich kompleksy natury estetycznej, a nierzadko też zahamowania w sferze psychicznej i seksualnej. Przerosłe wargi sromowe narażone są na częste mikrourazy wskutek tarcia, ulegają rogowaceniu, sprzyjają częstym infekcjom, podrażnieniom, problemom w utrzymaniu higieny. Utrudniają codzienną aktywność, nawet tak proste czynności jak chodzenie i siedzenie i nie sprzyjają prowadzeniu satysfakcjonującego życia seksualnego. Ginekologia estetyczna od kilku lat stara się pomóc swoim pacjentkom w tej delikatnej kwestii.

W Balicka Clinic wykonujemy zabieg labioplastyki za pomocą lasera, co pozwala ograniczyć krwawienie, przyspieszyć gojenie i zmniejszyć ryzyko powikłań. Należy pamiętać, że jest to jednak zabieg chirurgiczny, który wiąże się z wyłączeniem pacjentki z życia seksualnego i sportowego do 3- 4 tygodni. Przed zabiegiem pacjentki proszone są o wykonanie kompletu badań laboratoryjnych (morfologia, glikemia, TSH, parametry krzepnięcia krwi), muszą też odbyć konsultację kwalifikacyjną.

W naszej klinice zabieg laserowej labioplastyki przeprowadzany jest przez specjalistę z zakresu ginekologii i położnictwa, biegłego w tego typu korekcjach.

Ujędrnianie i obkurczanie pochwy

Zabieg ujędrniania i obkurczania pochwy polecamy zwłaszcza kobietom 20-30-40 letnim, które po porodzie naturalnym zauważają u siebie zwiotczoną i zbyt luźną pochwę. Przypadłość ta generuje u nich ciągły stres, dyskomfort i utratę zadowolenia z życia seksualnego. Zabieg z użyciem Sonocare doskonale obkurcza i ujędrnia wnętrze pochwy, poprawia jej ukrwienie i nawilżenie. Panie już po kilku dniach spostrzegają wyraźną różnicę w napięciu mięśni oraz zawężenie ścian narządu, co przekłada się na zwiększenie zadowolenia ze współżycia i potęguje doznania seksualne.

Zabieg jest bezbolesny, polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy ultradźwiękowej (jak w USG ginekologicznym), pacjentka odczuwa tylko przyjemne ciepło i „wibracje”. Procedura nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po kuracji kobieta może powrócić do aktywności seksualnej czy korzystania z basenu, sauny, siłowni.

WAŻNE: przed zabiegami obkurczenia pochwy i wysiłkowego nietrzymania moczu pacjentka powinna odbyć konsultację ginekologiczną i mieć wykonaną cytologię. Zabiegi wykonywane są przez położną lub mgr pielęgniarstwa.

Rewitalizacja okolic intymnych

Rewitalizacja miejsc intymnych polega na przywróceniu delikatnym okolicom właściwego poziomu nawilżenia, napięcia skóry, objętości oraz kształtu.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Zabieg ma na celu poprawę lub odtworzenie objętości warg sromowych i nawilżenie okolic intymnych. Polecany jest kobietom, które z powodów estetycznych lub zdrowotnych chcą poprawić kształt swoich warg sromowych. W wyniku zastosowania kwasu hialuronowego wargi sromowe są bardziej jędrne i nawilżone, ponadto wzmocniona zostaje ich struktura. Odbudowana objętość warg sromowych stanowi lepszą barierę przed infekcjami i podrażnieniami (otarcia, urazy).

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych osocza (własna krew)

Zabiegi z użyciem komórek własnych krwi skutecznie rewitalizują i odżywiają delikatne tkanki warg sromowych, łechtaczki i przedsionka pochwy.

Dla kogo?

Dla Pacjentek które borykają się z ciągłym bólem, pieczeniem, świądem okolic intymnych (nie tylko podczas stosunku, ale w czasie normalnej aktywności życiowej), częstymi nawracającymi infekcjami i podrażnieniami. Dla Pań z wiotką suchą skórą okolicy łechtaczki i warg sromowych.

Ostrzykiwanie punktu g (g - shot!)

Zabieg ostrzyknięcia punktu G, uchodzącego za kluczowy dla kobiecego orgazmu, wzmaga odczuwanie bodźców seksualnych u kobiet i znacząco poprawia jakość życia intymnego.

Zabiegi te są praktycznie bezbolesne, wykonuje je lekarz, który najpierw dezynfekuje oraz miejscowo znieczula miejsce poddawane zabiegowi, a następnie za pomocą cienkiej igły lub kaniuli wprowadza preparat albo kwas hialuronowy, albo komórki macierzyste krwi (z pobranej wcześniej krwi od pacjentki, a następnie odwirowanej w specjalistycznej wirówce). Zabieg trwa około 30 minut.

Rezultaty ostrzyknięcia są widoczne bezpośrednio po iniekcji preparatu, a po 7 dniach efekt staje się optymalny.

Urządzenia wykorzystywane w zabiegach ginekologii estetycznej

W naszej pracy korzystamy z nowoczesnego sprzętu do zadań medycznych, umożliwiającego precyzyjne i bezpieczne wykonywanie zabiegów.

SonoCare

Sonocare to nowoczesne urządzenie wykorzystujące nano-ultradźwięki o częstotliwości 1, 3 oraz 10 MHz – ta częstotliwość pozwala na przeprowadzenie zabiegu rewitalizacji pochwy w całkowicie skuteczny, bezpieczny i bezbolesny sposób. Nano-ultradźwięki są bardzo skuteczne, po zabiegu Pacjent otrzymuje aż trzy efekty.

TERMICZNY – Termiczny zagęszcza, ujędrnia i napina skórę Pacjenta poprzez stymulacje włókien kolagenowych i przebudowę elastyny.

NIETERMICZY – Nietermiczny znacząco pomaga uporać się z łagodną postacią nietrzymania moczu oraz suchością pochwy.

BIOLOGICZNY - Dotlenia skórę poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Pacjent otrzymuje efekt wielowymiarowy, co znacząco poprawia komfort życia.

Wskazania do zastosowania

 • Odmładzanie i rewitalizacja sromu i pochwy
 • Suchość okolic intymnych
 • Zwiotczenie tkanek pochwy
 • Łagodna postać nietrzymania moczu
 • Załagodzenie stanu zapalnego pochwy
 • Poprawa jakości życia seksualnego
 • Rehabilitacja po porodzie

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

wynika głównie z osłabienia mięśnia zwieracza cewki odpowiedzialnego za utrzymanie moczu w pęcherzu oraz zwiotczenia ścian pochwy. Zabieg leczenia nietrzymania moczu polega na termicznym obkurczeniu ścianek pochwy, co w efekcie prowadzi do wzmocnienia ich, jak i okolicy podcewkowej. Dzięki temu przywrócona zostaje kontrola pęcherza i poczucie komfortu podczas wysiłku fizycznego. Pozwala to na uniknięcie nieprzyjemnych skutków nietrzymania moczu i poprawia jakości życia kobiet dotkniętych tym problemem.

Dla kogo?

Dla Pań - głównie porodzie naturalnym – które podczas napięcia mięśni tłoczni brzusznej „popuszczają„ mocz np. podczas ćwiczeń na siłowni, podczas kaszlu, śmiechu, kichania. Zabieg szczególnie polecamy dla młodszych 20-30-40 letnich kobiet, u których problem nietrzymania moczu nie „nadaję się” jeszcze na zabieg operacyjny, a które z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu odczuwają ciągły stres i dyskomfort

Dla dojrzałych Pań z dużym problemem nietrzymania moczu , które nie chcą poddać się jeszcze poważnej operacji z użyciem taśm, a chcą podnieść sobie jakość życia (cały czas mokra wkładka, zaburzenia we współżyciu)

Zabieg polega na wprowadzeniu głowicy ultradźwiękowej do przedsionka pochwy i podcewkowo, (podobnie jak w USG ginekologicznym). Emitowane Ultradźwięki stymulują mięśnie dna miednicy i zwieracz cewki. Pacjentka nie odczuwa bólu a jedynie przyjemne ciepło i wibracje. Zaraz po zabiegu może powróci do zwyklej codziennej aktywności w tym współżycia, korzystania z siłowni, basenu sauny.

Rekomendujemy wykonanie dwóch zabiegów na nietrzymanie moczu jednak każda Pani już po pierwszym zbiegu odczuwa wyraźną poprawę jakości życia.

Ujędrnienie i obkurczenie pochwy

Dla kogo?

Dla młodszych kobiet 20-30-40 letnich które po porodzie naturalnym zauważają u siebie zwiotczoną i zbyt luźną pochwę, co skutkuje ciągłym stresem, dyskomfortem i utratą zadowolenia z życia seksualnego. Zabieg z użyciem Sono Care pięknie obkurcza i ujędrnia wnętrze pochwy , poprawia jej ukrwienie, i nawilżenie. Panie już kilka dni po zauważają wyraźną różnicę w napięciu i pochwy oraz jej zmniejszenie, co przekłada się na zadowolenie ze współżycia, i większe doznania seksualne.

Zabieg jest bezbolesny, polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy ultradźwiękowej ( jak w USG ginekologicznym) , pacjentka odczuwa tylko przyjemne ciepło i „wibracje” , zabieg nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po zabiegu kobieta może powrócić do aktywności seksualnej, czy korzystania z basenu, sauny i siłowni.

Ważne:

przed zabiegami obkurczenia pochwy i wysiłkowego nietrzymania moczu pacjentka powinna odbyć konsultację ginekologiczną i mieć wykonaną cytologię. Zabiegi wykonywane są przez położną lub mgr pielęgniarstwa

Rewitalizacja okolic intymnych

Laser w ginekologii plastycznej

Laser frakcyjny CICU VR jest laserem ablacyjnym, tzn. jego działanie opiera się na zjawisku koagulacji. Wytwarza falę elektromagnetyczną z zakresu podczerwieni o długości 10600 nm. Urządzenie pozwala na regulację mocy (W), długości emisji impulsu oraz odległości między poszczególnymi kolumnami. W zależności od długości trwania impulsu regulujemu procent koagulacji. Głównym chromatoforem w skórze jest obecna w niej woda. Przy pomocy głowicy skanującej laser emituje wiązki światła, które tworzą w skórze siatkę mikrouszkodzeń otoczonych zdrową tkanką. Indukuje to procesy naprawcze, produkcję nowych włókien kolagenowych i przebudowę struktury skóry, a regeneracja przebiega szybciej niż przy zabiegach koagulujących całą powierzchnię skóry. Im silniejsze jest działanie światła laserowego, tym większą uzyskujemy przebudowę skóry.

Promieniowanie laserem frakcyjnym CO2 powoduje ablację, tworząc liczne mikrokolumny w skórze. W efekcie powstaje strefa równomiernych mikrouszkodzeń termicznych, tzw. Kolumny koagulacji. Skóra wokół tej strefy jest nienaruszona i nieuszkodzona, ponieważ kolumny mikrouszkodzeń w danej strefie stanowią tylko 7-20% obszaru zabiegowego. Dzięki temu proces gojenia zachodzi bardzo szybko. Zjawisko jakie zachodzi po naświetleniu skóry to ablacja czyli odparowanie zewnętrznych warstw naskórka oraz dochodzi do przegrzania głębszych warstw skóry pobudzając procesy prowadzące do remodelingu. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast, a rezultaty działania nasilają się wraz z upływem czasu.

Laser frakcyjny CICU VR jest nieocenionym narzędziem pracy w nowoczesnej ginekologii. Poprzez fototermiczną interakcję pomiędzy laserem a błoną śluzową pochwy staje się ona bardziej elastyczna i napięta, zwiększeniu ulega produkcja w niej włókiem kolagenowych. Kontrolowana energia lasera dostarczana do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu. Poza chwilowym skurczeniem się kolagenu i tkanki, rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy – leczona tkanka jest wzbogacona o nowy kolagen, tym samym wydaje się młodsza, bardziej napięta i bardziej elastyczna. Zabieg laserem frakcyjnym CICU VR zmniejsza wiotkość pochwy oraz niweluje skutki zespołu rozluźnienia pochwy.

Wskazania do zastosowania lasera frakcyjnego CICU VR w ginekologii:

 • leczenie atrofii pochwy
 • laserowe obkurczanie pochwy (zespół rozluźnienia pochwy)
 • leczenie atrofii pochwy
 • problem z suchością pochwy w okresie menopauzalnym i po okresie menopauzy
 • rehabilitacja kobiet po porodzie
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • chirurgiczna plastyka warg sromowych mniejszych – labioplastyka (laserowy zabieg zmniejszenia przerosłych warg sromowych mniejszych)
 • rewitalizacja/odmłodzenie warg sromowych większych
 • redukcja i poprawa elastyczności blizny po nacięciu krocza
 • redukcja i poprawa elastyczności blizny po cięciu cesarskim
 • wybielanie warg sromowych i odbytu
 • poprawa wyglądu rozstępów

Wskazania do zastosowania zabiegu laserem frakcyjnym CICU VR w dermatologii:

 • usunięcie zmarszczek
 • wygłądzenie zmarszczek okolicy ust i oczu
 • fotoodmłodzenie
 • poprawa owalu twarzy
 • poprawa elastyczności skóry
 • blizny różnego pochodzenia
 • rozstępy w fazie zapalnej, zanikowej oraz w fazie bliznowacenia
 • poprawa kolorytu skóry
 • rozszerzone pory, wyrównanie skóry
 • usuwanie zmian po likwidacji tatuaży i naczyniaków

Wskazania do zastosowania lasera frakcyjnego CICU VR w dermatochirurgii:

 • kłykciny kończyste
 • brodawki wirusowe dłoni, stóp i brodawki płaskie
 • brodawki łojotokowe
 • ziarniniaki naczyniowe
 • włókniaki
 • rogowacenie słoneczne
 • róg skórny
 • kaszaki, prosaki
 • grudki perliste

Przeciwwskazania

 • aktywne infekcje pochwy i sromu
 • ciąża
 • okres karmienia piersią 

* Aktywna opryszczka oraz każdy stan zapalny organizmu jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu