Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to nieprzyjemna dolegliwość, która objawia się niekontrolowanym wyciekiem moczu podczas napinania mięśni tłoczni brzusznej, np. w trakcie ćwiczeń na siłowni, kaszlu, śmiechu, kichania. Przydarza się m.in. Paniom po porodzie naturalnym i kobietom w wieku menopauzalnym. Wynika głównie z osłabienia mięśnia zwieracza cewki odpowiedzialnego za utrzymanie płynu w pęcherzu oraz zwiotczenia ścian pochwy. Nietrzymanie moczu znacząco obniża jakość życia, wpływa negatywnie na psychikę, powoduje problemy natury higienicznej. Często kobiety cierpiące na tę przypadłość odczuwają stres i dyskomfort, obawiają się kompromitacji i zaczynają unikać kontaktów społecznych. Na szczęście istnieją sposoby leczenia tej uciążliwej dysfunkcji, dostępne w Balicka Clinic, które mogą przynieść oczekiwaną poprawę.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Leczenie nietrzymania moczu polega na termicznym obkurczeniu ścianek pochwy poprzez wprowadzenie głowicy ultradźwiękowej do przedsionka narządu i podcewkowo (podobnie jak w USG ginekologicznym). Emitowane ultradźwięki stymulują mięśnie dna miednicy i zwieracz cewki, co w efekcie prowadzi do wzmocnienia ich oraz całej okolicy podcewkowej. Przywrócona zostaje kontrola pęcherza i poczucie swobody podczas wysiłku fizycznego. Pacjentka nie odczuwa bólu a jedynie przyjemne ciepło i wibracje. Zaraz po zabiegu może powrócić do codziennej aktywności, korzystać z siłowni, basenu, sauny oraz podjąć współżycie.

Zabieg pozwala zniwelować przyczynę nietrzymania moczu i poprawia jakość życia kobiet dotkniętych tym problemem. Kurację polecamy szczególnie dla młodszych 20-30-40 letnich kobiet, u których problem nietrzymania moczu nie kwalifikuje się jeszcze na zabieg operacyjny. Przynosi on korzyści również dojrzałym Paniom, pragnącym normalnie funkcjonować i pozostawać aktywnymi w każdej sferze.

Rekomendujemy wykonanie dwóch zabiegów na nietrzymanie moczu, jednak każda Pani już po pierwszym razie odczuwa wyraźną poprawę i złagodzenie dolegliwości.