Lipoliza iniekcyjna - zabieg miejscowego usuwania tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem mającym na celu trwałe usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych części ciała. Procedura polega na wstrzyknięciu preparatu, zazwyczaj roztworu kwasu połączonego z wyciągami roślinnymi, w ściśle określone miejsce. Substancja rozpuszcza komórki tłuszczowe, których zawartość zostaje następnie przetransportowana przez układ krwionośny do wątroby, a potem wydalona z organizmu. Zabieg przynosi dodatkowe efekty w postaci działania liftingującego i stymulującego skórę oraz poprawiającego mikrokrążenie.

Lipoliza iniekcyjna jest stosowana do wyszczuplania okolic talii, bioder, ud, jak również twarzy – podbródka czy policzków. Znajduje zastosowanie w tych partiach ciała, które szczególnie trudno zmodyfikować za pomocą diety albo ćwiczeń. Należy pamiętać, że zabieg lipolizy, pomimo wielu zalet, nie jest metodą odchudzania, nie zastąpi prawidłowego bilansu kalorycznego ani aktywności fizycznej, pozostaje jedynie sposobem modelowania sylwetki i pozwala pozbyć się uciążliwych fałdek.

Zalety lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna jako technika redukcji komórek tłuszczowych posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to zabieg przeprowadzany bez skalpela, nieoperacyjny, charakteryzujący się małą inwazyjnością. Klient po wyjściu z gabinetu może powrócić do normalnego trybu życia, nie przechodzi długiej rekonwalescencji. Efekty widoczne są bardzo szybko i utrzymują się na trwałe. Niektóre preparaty stosowane w lipolizie odznaczają się przedłużonym działaniem, przez co proces wyszczuplania przebiega jeszcze łagodniej, a skutki uboczne zostają niemal całkowicie zniwelowane.