Lipoliza iniekcyjna - zabieg miejscowego usuwania tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem mającym na celu trwałe usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych części ciała. Procedura polega na wstrzyknięciu preparatu, zazwyczaj roztworu kwasu połączonego z wyciągami roślinnymi, w ściśle określone miejsce. Substancja rozpuszcza komórki tłuszczowe, których zawartość zostaje następnie przetransportowana przez układ krwionośny do wątroby, a potem wydalona z organizmu. Zabieg przynosi dodatkowe efekty w postaci działania liftingującego i stymulującego skórę oraz poprawiającego mikrokrążenie.

Lipoliza iniekcyjna jest stosowana do wyszczuplania okolic talii, bioder, ud, jak również twarzy – podbródka czy policzków. Znajduje zastosowanie w tych partiach ciała, które szczególnie trudno zmodyfikować za pomocą diety albo ćwiczeń. Należy pamiętać, że zabieg lipolizy, pomimo wielu zalet, nie jest metodą odchudzania, nie zastąpi prawidłowego bilansu kalorycznego ani aktywności fizycznej, pozostaje jedynie sposobem modelowania sylwetki i pozwala pozbyć się uciążliwych fałdek.

Zalety lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna jako technika redukcji komórek tłuszczowych posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to zabieg przeprowadzany bez skalpela, nieoperacyjny, charakteryzujący się małą inwazyjnością. Klient po wyjściu z gabinetu może powrócić do normalnego trybu życia, nie przechodzi długiej rekonwalescencji. Efekty widoczne są bardzo szybko i utrzymują się na trwałe. Niektóre preparaty stosowane w lipolizie odznaczają się przedłużonym działaniem, przez co proces wyszczuplania przebiega jeszcze łagodniej, a skutki uboczne zostają niemal całkowicie zniwelowane.

Preparaty do lipolizy iniekcyjnej

W Balicka Clinic do lipolizy używane są następujące preparaty:

1. Celluform Revital Plus

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą szybko i w nieinwazyjny sposób pozbyć się tzw. podwójnego podbródka oraz poprawić wygląd dolnych partii twarzy i szyi. To preparat nowej generacji, który redukuje trwale komórki tłuszczowe.

Wskazania

  • Redukcja podwójnego podbródka bez skalpela

Skład

  • Roztwór kwasu deoksycholowego (10 mg / ml) - rozpuszcza komórki tłuszczowe oraz zawarty w nich tłuszcz. Wpływa na skórę liftingująco i biostymulująco
  • Wyciąg z arniki górskiej o działaniu kojącym i przecirumieniowym - działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwbólowo, przyspiesza gojenie

Po zabiegu zwykle występuje niewielki obrzęk, tkliwość, zaczerwienieni które ustępuje do kilku dni.

2. Celluform

Wyciąg z soi (fosfatydylocholina) w połączeniu z kwasem nikotynowym - witaminą PP redukuje i trwale niszczy komórki tłuszczowe oraz poprawia mikrokrążenie. Działanie to można porównać do łagodnej liposukcji. Po zabiegu w ostrzykiwanych miejscach występuje obrzęk, zaczerwienienie, czasem drobne siniaczki, oraz niewielka bolesność i tkliwość przy dotyku. Wszystkie objawy znikają do kilku dni. Lek działa szybko! Zabieg wymaga powtórzenia 2x3 razy dla pełnego efektu.

3. Prostrolane Inner B - absolutna nowość! Produkt zawierający peptydy Biomimetyczne

Przedłużone działanie produktu związane z jego powolnym uwalnianiem peptydów. Ma to swoje dobre strony.
Po pierwsze cała reakcja jest wydłużona w czasie, nie jest "drastyczna", a komórki stopniowo i powoli reagują na działanie wprowadzonej substancji. Po drugie substancja aktywna utrzymuje swoje wysokie stężenie w tkankach przez długi czas od podania produktu, co sprawia, że tłuszcz roztapia się stopniowo, regularnie. W przypadku tego preparatu nie obserwujemy praktycznie wcale objawów zaczerwienia, czy bolesności i obrzęku. Zabieg także należy powtórzyć 2-3 krotnie.

Najczęstsze zastosowanie na ciało obu preparatów

  • uda,
  • okolice kolan,
  • biodra,
  • tzw. boczki,
  • brzuch