Nici

Nici PDO tworzą pod skórą rusztowanie dla zwiotczałej skóry bez konieczności zwiększania objętości. Stosowane podczas zabiegu rozpuszczalne nici PDO doskonale wpływają na kondycję i napięcie skóry, przynoszą natychmiastowy i długotrwały efekt. Jest to spektakularny zabieg, który łączy rewitalizację skóry na poziomie komórkowym z niwelowaniem zmarszczek i delikatnym liftingiem.

Nici PDO umieszczone są na sterylnych, bardzo cienkiej igłach, przy pomocy których wprowadza się je w określone partie twarzy lub ciała . Technika ich aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. W zależności od miejsca podania, nici PDO wprowadzane są śródskórnie, lub do podskórnej tkanki tłuszczowej. Aplikowane głębiej poprawiają strukturę skóry – staje się ona grubsza, bardziej napięta, jędrna, poprawa się jej koloryt, a pory zwężają się. Można nimi również wygładzić drobne zmarszczki. Różna jest także długość nici. Krótsze sprawdzają się idealnie wokół oczu jako alternatywa dla botoksu – efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ mięśnie mimiczne nie zostają unieruchomione, a jedynie rozluźnione, a co za tym idzie – rysy twarzy wygładzają się. Dzięki dłuższym niciom PDO można otrzymać efekt delikatnego liftingu żuchwy . Nici PDO rozpuszczają się do 3-4 miesięcy, w ich miejsce powstaje nowo utworzony kolagen. Nici świetnie sprawdzą się także doskonale u pacjnetów którzy chcą poprawić jakość skóry bez wypełniania jej kwasem.

Nici haczykowe - najgrubsze z nici PDO , mające dodatkowo haczyki, dzięki którym po prawidłowej implantacji możemy podnieść nadmiar tkanek .( chomiki)

Zastosowanie nici

 • TWARZ: pionowe i poziome zmarszczki na czole, lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, dolna powieka – worki, policzki, wyraźny fałd nosowo-wargowy, rowek policzkowo-jarzmowy, fałd podbródkowy, fałd marionetkowy, V-lifting, opadające policzki i obszar pod dolną szczęką, fałdy skóry na policzku, pomarszczone policzki
 • CIAŁO: fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie, ujędrnianie i kształtowanie piersi,

Przeciwwskazania do zabiegu

 • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
 • ciąża/laktacja
 • choroby autoimmunologiczne
 • zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkanek podskórnych
 • padaczka
 • choroby psychiczne
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • stosowanie kuracji antykoagulantami (kurację należy zaprzestać na minimum 14 dni przed planowanym zabiegiem)

Przebieg zabiegu

Implantacja nici rewitalizujących (Mono, screw)

nie wymaga specjalnych przygotowań. Po nałożeniu kremu znieczulajacego lekarz wprowadza nici w skórę. Niekiedy mogą wystąpić drobne siniaczki . Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Nie wyłącza z życia codziennego.

Implantacja nici haczykowych

zabieg wymaga dobrego znieczulenia ( artekaina, lignocaina) , i sterylnych warunków, po znieczuleniu lekarz wprowdza nić zamieszczoną na grubszej igle ( miejsce wklucia w okolicy skroni, przed uchem), następnie „naciąga” do góry tkanki, „układa” niejako skóre policzka a następnie i ucina nadmiar wystającej nici . B ezpośrednio po zabiegu w okolicy uch amoże wystąpić pomarszczenie skóry , z namiaru naciągniętej tkanki, jest to efekt przejściowy ( do 2 tygodni). Po upływie tego czasu skóra rozprostowuje się i wyładza . Miejsca wkłucia zabezpieczamy majścią z antybiotykiem.

Po zabiegu 2-3 dni unikamy:
 • nakładania w miejsce wkłucia podkładu, fluidu czy innych kosmetyków - skórę odkażamy, nie dotykamy.
 • zabiegów dentystycznych - szerokiego otwierania buzi (gryzienia np. jabłek i innych dużych owoców)
 • wysiłku fizycznego
 • basenu, sauny, solarium - picia alkoholu

Ostrożność zachowujemy do całkowitego zagojenia się miejsca wkłucia , które przy zaniechaniu środków ostrożności może być po prostu wrotami dla bakterii, które mogą wniknąć i spowodować głębokie niebezpieczne zakażenie!!!