Zabiegi wykonywane przez podologa

Podolog jest specjalistą zajmującym się pielęgnacją i leczeniem stóp. Zdrowe i zadbane stopy są niezwykle ważną częścią ciała każdego człowieka, ponieważ od nich zależy m.in. prawidłowa postawa, właściwe rozłożenie ciężaru, utrzymywanie równowagi i kondycja całego kręgosłupa. Niestety, niewygodne obuwie, nierówne podłoże, czy praca wymuszająca pewne pozycje nie sprzyjają ich komfortowi.

Ratunkiem dla obolałych i zaniedbanych stóp może okazać się wizyta u podologa w Balicka Clinic. Oprócz podstawowego zbiegu polegającego na prawidłowym skróceniu płytki paznokciowej, oczyszczeniu wałów paznokciowych, usunięciu zrogowaceń, pomalowaniu płytki paznokciowej, podolog nakłada profesjonalne pielęgnacyjne dermoceutyki zapobiegające problemom skórnym. Wykona również masaż stóp, który przyniesie ulgę napiętym mięśniom, pobudzi krążenie i usuwanie toksyn z organizmu, a nawet obniży poziom stresu.

Czym dokładnie zajmuje się podolog?

Podstawowy zabieg podologiczny, nazywany też pedicurem medycznym, zaczyna się od postawienia diagnozy, co dokładnie dolega stopom. Następnie dokonuje się dezynfekcji, opracowania paznokci, wygładzenia skóry na podeszwie i całej stopie, nałożenia kosmetyków. W trakcie pracy podolog posługuje się specjalnym urządzeniem zwanym frezarką podologiczną, a do konkretnych czynności używa dedykowanych frezów.

Oprócz podstawowego zabiegu pielęgnacyjnego nasza specjalistka w Balicka Clinic zajmuje się także leczeniem schorzeń i łagodzeniem dolegliwości związanych ze stopami. Można wśród nich wyróżnić:
  • usuwanie odcisków, modzeli, nagniotków (częsty problem Pań chodzących w szpilkach);
  • wygładzanie pękających pięt;
  • zapobieganie wrastaniu paznokci (w tym zakładanie profesjonalnych klamer);
  • leczenie infekcji paznokci (grzybica, zakażenia bakteryjne, brodawki wirusowe);
  • rekonstrukcję płytki paznokciowej; opracowanie rany cukrzycowej i zakładanie opatrunków odciążających.

Podolog zaleci również odpowiednie metody domowej pielęgnacji i wskaże rozwiązania pomocne przy konkretnej dolegliwości. W Balicka Clinic dbamy, aby stopy naszych Klientów były nie tylko piękne, ale przede wszystkim zdrowe. Przywracamy swobodę ruchu i pełną aktywność, przy jednoczesnej dbałości o walory estetyczne.

Zdjęcia

Zdjęcie stopyZdjęcie stopyZdjęcie stopyZdjęcie stopyZdjęcie stopyZdjęcie stopy