Radiofrekwencja - bezoperacyjny lifting ciała

Urządzenie wykorzystujące radiofrekfencję(RF) oraz mikronakłuwanie

Wskazania do zabiegu:
  • wiotkość skóry
  • rozstępy
  • nadpotliwość
  • blizny poparzeniowe
  • blizny po cięciu cesarskim
  • blizny pooperacyjne
Przeciwwskazania:
  • Pacjenci z rozrusznikami serca, karadiowerterami-defibrylatorami lub innymi wszczepionymi urządzeniami elektrycznymi
  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią
  • Obecny objaw lub historia medyczna raka skóry, innych typów raka i / lub brodawek przedrakowych
  • Pacjenci w stanie krytycznym (tj. choroby serca)
  • Upośledzony układ odpornościowy z powodu HIV, AIDS i / lub leków, które uszkodziły system
  • Choroby powodujące wrażliwość na ciepło, np. Opryszczka
  • Trudne do opanowania zaburzenia endokrynologiczne, np. Cukrzyca
  • Pacjenci z postępującymi ostrymi chorobami, egzemą, łuszczycą, odleżynami, wysypką itp.
  • Osoby z historią utrudnionego powrotu do zdrowia po chorobach skóry, keloidach i / lub urazach
  • Pacjenci z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub którzy w ciągu ostatnich 10 dni przyjmowali doustnie lub dożylnie lek przeciwzakrzepowy
  • Osoby, które w ocenie lekarza nie powinny poddawać się zabiegowi

PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem , której zadaniem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz określenie najlepszej metody zabiegowej dla problemu pacjenta. Nałożenie kremu znieczulającego (czas znieczulenia godzina) gdyż zabieg może być odbierany przez niektórych pacjentów jako bolesny

PO ZABIEGU

Tuż po zabiegu widoczny jest rumień i niewielki obrzęk, który ustępuje po około 60 minutach. Możliwe są również ledwo widoczne ślady na bocznej powierzchni policzka zanikające w ciągu dnia. Widoczne efekty bezpośrednio po zabiegu to poprawa elastyczności i kolorytu skóry, redukcja zmarszczek i przebarwień. Na pełen efekt zabiegu czeka się od 2 do 3 miesięcy.

PRZEBIEG ZABIEGU

Podczas zabiegu wykonywana jest seria mikro-nakłuć specjalną głowicą z 24 mikro-igłami emitującymi falę radiową. Lekarz dobiera parametry zabiegowe odpowiednio do potrzeb twojej skóry bądź leczonego problemu.

Radiofrekwencja mikroigłowa - na czym polega

Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej RF ma głowicę wyposażoną w 24 mikroigieł, które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3,5 mm podgrzewane są na całej długości. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewana jest nie tyle naskórek, co jej wszystkie warstwy. Tradycyjna radiofrekwencja miała (i ma nadal) z tym problem. Aby podgrzać głębsze warstwy, powierzchnia skóry musiała być mocno przegrzana, pomimo stosowania chłodzenia, poza tym trudno jest uzyskać jednolite podgrzanie na całej głębokości. W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny

Efekty zabiegu RF można podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak efekty ostateczne widoczne są kilka tygodni po zabiegu, nawet do 3 miesięcy po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to bardziej jędrna i sprężysta.

Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. To również doskonała metoda usuwania zmarszczek w okolicy oczu i ust, a także podnoszenia opadającej skóry i poprawy jej elastyczności. Ponadto zabieg skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy, a także na około pół roku redukuje nadpotliwość.

Bezoperacyjny lifting twarzy

To nowy zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący frakcyjne fale radiowe. Podczas bezoperacyjnego liftingu przy użyciu RF fale wprowadzane są w skórę właściwą i w tkankę podskórną generując w niej ciepło i zmieniając strukturę kolagenu. Ten rodzaj bezoperacyjnego liftingu to innowacja w Polsce ze względu na użycie końcówki zaopatrzonej w 25 mikroigieł. Dzięki ich budowie, zabieg jest znacznie skuteczniejszy i bezpieczniejszy. Na końcu każdej z mikroigieł generowany jest impuls, przez co urządzenie oddziałuje na skórę od wewnątrz i tym samym zapobiega powstawaniu blizn i oparzeń powstających przy użyciu tradycyjnej głowicy.

Natychmiastowym efektem głębokiego podgrzewania skóry właściwej jest rozszczepienie wiązań łączących włókna kolagenu. Proces ten skutkuje pobudzeniem fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu w skórze. Dochodzi wówczas do nasilonej syntezy nowych włókien kolagenu. Proces ten jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności i jędrności skóry, a także jej ogólnego wyglądu i jakości.

Głębokie podgrzewanie skóry właściwej i tkanki podskórnej z wykorzystaniem naszej RF i głowicy dwubiegunowej zaopatrzonej w 25 mikroigieł powoduje lokalny wzrost metabolizmu i zwiększenie krążenia krwi. Trójglicerydy i wolne kwasy tłuszczowe zostają uwolnione z komórek tłuszczowych (adypocytów) do strumienia krwi. Powoduje to obkurczenie komórek tłuszczowych i zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym terapii. Toksyny i produkty przemiany materii zostają wchłonięte przez limfę i wydalone w moczem. Proces powoduje zmniejszenie objętości i poprawę funkcjonowania tkanki tłuszczowej, a także wzrost sprężystości skóry.

Leczenie nadpotliwości (potrzeba 1-2 zabiegi)

Nowatorska metoda koagulacji frakcyjnej pozwala trwale zlikwidować gruczoły potowe w okolicach pach, co daje możliwość zlikwidowania lub zminimalizowania pocenia. Pod pachami znajdują się gruczoły potowe, które są nieczynne u dzieci i rozwijają się dopiero w trakcie dojrzewania płciowego. Ich aktywność nie ma znaczenia dla równowagi termo cieplnej organizmu i jego funkcjonowania.

RF to przełomowa, szybka, precyzyjna i bezpieczna procedura destrukcji gruczołów potowych.

Zabieg polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych na różnych głębokościach skóry, z różną częstotliwością i powtórzeniami w przedziale od 0,5 do 3,5 mm. Każdy zabieg usuwa część gruczołów potowych, dlatego już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczącą redukcję pocenia. Końcowy efekt uzależniony jest od indywidualnej ilości gruczołów potowych oraz liczby wykonanych zabiegów. Najczęściej wykonuje się kurację 4 zabiegów, w odstępach około 4 tygodniowych, po których można spodziewać się wysokiej redukcji pocenia – aż o 80-90%. U większości pacjentów należy spodziewać się całkowicie trwałego efektu, u niektórych należy wykonać co 1-2 lata zabieg przypominający.

Usuwanie rozstępów (1-3 zabiegi)

Rozstępy są to ubytki w głębokich warstwach skóry, uwidaczniające się najbardziej na brzuchu, udach, pośladkach i biuście. Ubytki te powstają w wyniku zerwania włókien kolagenowych i elastyny. Rozstępy powstają w dwóch etapach.

Zapalne to nowe czyli łatwiejsze do usunięcia oraz zanikowe, które do tej pory były praktycznie nie do zlikwidowania. Zerwana tkanka zamiast się regenerować, zanika. Problem w likwidacji rozstępów polega na ich głębokim położeniu oraz bardzo małej ilości prawidłowej tkanki w nich zawartej. Po nakłuciu do 3,5 mm RF wysyła energię o bardzo dużej mocy głęboko w skórę i stymuluje powstawanie nowego kolagenu dokładnie tam gdzie, jest on potrzebny, czyli w rozstępie.

Daje to bardzo silny bodziec termiczny i mechaniczny stymulujący fibroblasty. Włókna skręcają się i zagęszczają, powstają między nimi nowe wiązania. W ten sposób rozstępy na nowo zaczynając się zapełniać i w rezultacie zanikać. Do tej pory najbardziej popularnymi metodami leczenia rozstępów zapalnych były peelingi, mikrodermabrazja, mezoterapia i laser frakcyjny. Jednak żadna z nich nie daje tak spektakularnych efektów jak mikroigłowy system RF frakcyjnych jest jak dotąd najskuteczniejszą metodą w leczeniu.

Środki ostrożności przed leczeniem Scarlet

  • Niesterydowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe na 1 tydzień przed zabiegiem
  • Peelingi chemiczne 1 ~ 6 tygodni przed zabiegiem
  • Lasery LED lub nieinwazyjne na 2 ~ 3 tygodnie przed zabiegiem
  • Lasery inwazyjne na 6-12 tygodni przed zabiegiem
  • Stosowanie preparatu Retin A i środków na bazie retinolu 1 miesiąc przed zabiegiem
  • Trwała lub farbowanie włosów 1 tydzień przed zabiegiem

Postępowanie po zabiegu Scarlet RF

  • Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, suchość skóry, obrzęk, swędzenie oraz niewielki ból przez 2-3 dni

    Rzadko mogą wystąpić ZMIANY KOLORU SKÓRY – Hiperpigmentacja która przy wystawaniu się na promienie UV i przy złej pielęgnacji oraz niestosowaniu się do zaleceń pozabiegowych może przejść w formę przewlekłą (przebarwienie pozapalne) wymagające odmiennego leczenia. W przeważającej ilości przypadków zmiany hyperpigmentacyjne rozjaśniają się do kilku tygodni.

    Przez kilka dni (max 3-4 tyg) mogą utrzymywać się ślady ślady po mikronakłuciach, zmiany te przy dobrej pielgnacji ustępują do tygodnia, max 3-4 tygodni.

  • Zalecane jest użycie kremu nawilżającego w związku z możliwym uczuciem suchości skóry (krem poleci operator w czasie zabiegu np. Cicalfat)
  • Promieniowanie UV może być przyczyną występowania przebarwień, w związku z tym należy stosować krew z filtrem UV co 3-4 godziny
  • Należy unikać sauny oraz wysiłku fizycznego w ciągu 2 tygodni od dnia przeprowadzenia zabiegu. Zalecane jest utrzymywanie skóry w chłodnej temperaturze np. poprzez przemywanie zimną wodą.
  • Krem z filtrem przeciwsłonecznym należy nakładać na skórę zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz. Zalecany czas ochrony przeciwsłonecznej to minimum 2 miesiące.
  • Pomocne w rekonwalescencji jest picie dużej ilości wody
  • Po zabiegu laserem pacjent może skorzystać z innych zabiegów mających na celu złagodzić i zregenerować skórę
  • Niewielkie strupy pojawiają się w ciągu 3-5 dni od zabiegu, co jest naturalne dla zabiegu laserowego. Strupy samoistnie odpadną w wyniku naturalnych procesów regeneracyjnych. W razie zabrudzenia należy przemyć skórę Octaniseptem, a następnie ponownie nałożyć krem regenerujący np. Cicalfat

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z operatorem który wykonywał zabieg.